Fundacja Muzeum Warszawy współtworzy współczesne oblicze kolekcji Muzeum Warszawy

Wspólnie z Muzeum Warszawy rozpoczynamy cykl Sztuka wspierania, w ramach którego będziemy prezentować prace pozyskane dzięki wsparciu Fundacji oraz jej Partnerów, bez których dynamiczny rozwój kolekcji nie byłby możliwy. Pokazując miasto oczami artystek i artystów młodego pokolenia, wspólnie z naszymi darczyńcami dopisujemy nowy rozdział do historii Warszawy.

Zbiory Muzeum Warszawy to ponad 300 tysięcy przedmiotów dokumentujących historię miasta, które nieustannie się zmienia. Aby nadążyć za rytmem Warszawy niezbędne jest rozwijanie się kolekcji muzealnej. Chcemy, aby sztuka współczesna związana z Warszawą uzupełniała kolekcję o aktualny kontekst. Dzięki wsparciu Darczyńców Fundacji Muzeum Warszawy udało się sfinansować zakup kilkunastu obiektów do kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy.

Jako pierwsza dołączyła do kolekcji Muzeum Warszawy praca Pauliny Włostowskiej, Dookoła świata. Zachęcamy do odkrycia więcej szczegółów na temat tego dzieła i innych prac w zakładce nasze dokonania.