Z miłości do sztuki: Fundacja Muzeum Warszawy podsumowuje sukcesy 2023 roku

Fundacja Muzeum Warszawy powstała z miłości do sztuki, dlatego właśnie w ten wyjątkowy dzień walentynkowy pragniemy podzielić się z Państwem naszymi zeszłorocznymi osiągnięciami.

Naszym głównym priorytetem jest wsparcie rozbudowy kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy, a w minionym roku odnieśliśmy znaczące sukcesy w tym zakresie. Dzięki hojności i zaangażowaniu naszych darczyńców, udało nam się pozyskać fundusze na zakup aż 19 prac utalentowanych artystek i artystów, które stanowią cenny dodatek do kolekcji Muzeum.

To jednak nie koniec! Udało nam się również pozyskać środki na organizację aż 30 lekcji z zakresu edukacji obywatelskiej. Frekwencja była imponująca – w zajęciach uczestniczyło 727 osób! Lekcje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że dodatkowe 22 grupy znalazły się na liście rezerwowej. Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli kontynuować naszą misję edukacyjną!

Ponadto, zorganizowaliśmy serię wyjątkowych spotkań i wydarzeń dla przyjaciół fundacji, które przybliżyły naszą misję i cele. Jednakże to coroczne spotkanie charytatywne, które tradycyjnie odbywało się pod koniec roku w przestrzeniach Muzeum Warszawy, było bez wątpienia wyjątkowym momentem. Nie tylko udało nam się pozyskać dodatkowe środki na cele statutowe, ale także promować działalność jednego z najbardziej fascynujących muzeów w Polsce.

Rok 2023 był dla nas czasem nieustającego wysiłku i zaangażowania, ale także okazją do radości i satysfakcji z osiągniętych rezultatów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i dzielą z nami pasją do sztuki.

Fot. Piotr Leczkowski