Aukcja charytatywna pod hasłem „Prywatka dla Znajomych”

W sobotę 10 grudnia odbyła się impreza charytatywna Fundacji Muzeum Warszawy i Muzeum Warszawy pod hasłem „Prywatka dla Znajomych”. To niezwykłe spotkanie w pięknych wnętrzach Muzeum, połączone z aukcją charytatywną, zaszczycili swoją obecnością goście ze świata biznesu, kultury i sztuki oraz zaprzyjaźnione NGOsy, wśród nich reprezentacja Towarzystwa Przyjaciół MSN i Stowarzyszenia Przyjaciół MNW, liczna grupa przyjaciół z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dziękujemy naszym gościom za wielką hojność i wspaniałą zabawę!

Ze środków pozyskanych w trakcie aukcji charytatywnej i darowizn sfinansujemy zakup prac młodego pokolenia artystek i artystów, dotąd nieobecnych w zbiorach Muzeum Warszawy, które jako muzeum miejskie, nie otrzymuje środków publicznych na zakup dzieł do kolekcji. Dzięki wsparciu naszej Fundacji, w powstającej kolekcji współczesnej Muzeum znajdą się prace Pauliny Włostowskiej, Witka Orskiego, Anny Libery, Wiktora Dyndo i Doroty Podlaskiej.

Wierzymy, że kolekcja muzealna musi żyć, dlatego chcemy ją rozwijać i wzbogacać o kolejne prace. Możemy zrealizować te plany tylko ze wsparciem ze strony osób i instytucji prywatnych, które wierzą, że sztuka  inspiruje do zmian, uwrażliwia, pogłębia wiedzę i czyni ludzi lepszymi. W miejscu, gdzie zgromadzono rzeczy warszawskie, ślady historii i procesów społecznych, chcemy dać głos współczesnym twórcom, zobaczyć miasto ich oczami. To nasza misja.

Ufamy, że dzięki zaangażowaniu naszych Sponsorów i Darczyńców, będziemy z powodzeniem realizować wspólne cele Muzeum i Fundacji tak, aby kolejne pokolenia Warszawiaków oraz wszyscy odwiedzający Warszawę goście mogli odkryć miasto poprzez kolekcję muzealną, prezentującą zarówno jego historyczne jak i współczesne oblicze obcując ze sztuką najwyższej klasy.

Zapraszamy do wspólnego kreowania wizji naszego miasta i do spełniania marzeń!

Dziękujemy partnerom eventu firmom Mielżyński i Lukullus oraz wszystkim darczyńcom, którzy przekazali obiekty na aukcję.