PL  EN  FR

wydarzenia

SZTUKA WSPIERANIA – odsłona 6

FIRMA CHODZEŃ PONOWNIE W ROLI MECENASA KOLEKCJI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ MUZEUM WARSZAWY

„Awa Wscho”, Anna Libera, 2019, akryl na płótnie, zbiory Muzeum Warszawy

Prezentujemy kolejną pracę Anny Libery zakupioną dzięki darowiźnie firmy Chodzeń – dealera samochodów marek Toyota, Lexus i Maserati, pozyskanej za pośrednictwem Fundacji Muzeum Warszawy.

„Awa wscho”

Jest to kolejny obraz z cyklu „Strasznie nam się tu podoba!” inspirowanego konkursem Mister Warszawy. Konkurs organizowało „Życie Warszawy” w latach 1959 – 1980, nadając tytuł wyróżniającym się, nowo powstałym budynkom stolicy.

Artystka podejmuje twórczy dialog z modernistyczną architekturą. Pokazuje jak funkcjonuje we współczesnym kontekście z uwzględnieniem przemian budynku jakie zaszły na przestrzeni lat. Przede wszystkim jednak podkreśla walory funkcjonalne i estetyczne jak detale architektoniczne.

Artystka utrwaliła część fasady od strony ulicy Kijowskiej, z fragmentem neonu (tytułowa „AWA WSCHO”), po modernizacji budynku w 2012 roku.

Anna Libera (ur. 1989)

Malarka, ilustratorka, rysowniczka, scenografka.Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: licencjat na Wydziale Scenografii (2014), dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa (2015). W latach 2013-2014 studiowała w Accademia di Belle Arti di Venezia.

Zakup sfinansowany przez Fundację Muzeum Warszawy dzięki wsparciu firmy Chodzeń spółka. z o.graniczoną o. dpowiedzialnością sp.k

Newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.