Oprowadzanie po wystawie Grażyny Hase

Gdzie sukienek sześć

Wystawa Grażyna Hase Zawsze w modzie w Muzeum Warszawy, cieszy się ogromnym powodzeniem. Nasza naczelna polska projektantka mody w powojennych latach jak nikt inny potrafiła wyczarować “coś z niczego”, dzięki temu z wdziękiem ukrywała niedostatki materiałów, między innymi dżinsu.

Goście, którzy pojawili się na wernisażu i późniejszym oprowadzaniu zorganizowanym przez Fundację mogli zobaczyć na czym polegał legendarny “Kozak look” ubrania z kolekcji militarnej i zajrzeć za kulisty sesji mody w czasach PRL-u, bo przecież Hase zanim została projektantką była wziętą modelką.

Wśród zwiedzających wystawy dziennikarek, influencerek i przedstawicieli kultury i sztuki na wernisażu pojawiły się zaproszone przez Fundację Joanna Klimas i Kasia Sokołowska. Popołudnie z modą zakończyliśmy delektując się winem i rozmawiając o sztuce.