Impreza inauguracyjna Fundacji Muzeum Warszawy

To był wieczór pełen emocji, zabraliśmy gości w tajemniczą podróż w oprawie muzyki klasycznej w najlepszym wydaniu. Pretekstem był wernisaż fotografii Piotra Leczkowskiego, który w Muzeum Warszawy sfotografował Pierwszą Tancerkę Baletu Narodowego Chinarę Alizade. Jarosław Trybuś opowiadając anegdotki o historii Warszawy, poprowadził gości przez niektóre sale. W najstrojowym świetle, wnętrza muzeum wyglądały jak żywcem wyjęte z opowieści o Harrym Potterze. W specjalnie udekorowanym na tę okazję Gabinecie Portretu wysłuchaliśmy cudownego minirecitalu skrzypcowego Marii Sławek. Dyrektorka Muzeum Karolina Ziębińska-Lewandowska opowiedziała o misji Muzeum, krótko przedstawiliśmy Fundację, a Monika Hallgren przedstawiła artystyczny koncept sesji zdjęciowej. Goście mieli też okazję zobaczyć niektóre z prac sztuki współczesnej, na których zakup Fundacja zbiera fundusze. Rozmowy przy wyśmienitych winach od Melżyńskiego, słodyczach Lukullusa i innych przekąskach przeciągnęły się do bardzo późna, dlatego już myślimy o kolejnej niezwykłej imprezie – tym razem przeniesiemy sie w klimat pewnej wyrazistej epoki, ale na razie nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów. Kto raz odwiedził przepełnione historią i sztuką wnętrza Muzeum Warszawy, dotknął towarzyszących temu emocji i wsłuchał się w warszawskie opowieści, ten zawsze wraca, po więcej. Najlepszym sposobem, by na bieżąco otrzymywć informacje o planowanych eventach i wystawach w Muzeum Warszawy jest zapisanie się do naszego newslettera.

Zdjęcia: Tomasz Kaczor